Boże Narodzenie pachnie nie tylko znakomitymi potrawami; barszczem czerwonym, karpiem czy sernikiem. Boże Narodzenie to także unoszący się po całym domu aromat świeżo ściętej choinki, woń świerkowych gałązek, które niezaprzeczalnie przypomina nam o tym, że święta są coraz bliżej.

Drzewko bożonarodzeniowe to bez wątpienia najważniejsza świąteczna dekoracja. Ustawiamy je w centralnym punkcie domu; salonie albo jadalni. Choinka migoce dziesiątkami kolorowych światełek, a na jej czubku znajduje się tradycyjna gwiazda betlejemska – symbol gwiazdy, która wskazała trzem królom drogę do szopki, w której narodził się Jezus Chrystus. Na choince znajdują się także inne ozdoby; bombki – szklane i robione ręcznie, łańcuchy, girlandy, anielskie włosy, czekoladowe aniołki, mini gwiazdki, sopelki, czekoladowe cukierki. Ferajna dekoracji robi wrażenie.

Dekoracje choinkowe możemy kupić w sklepie bądź przygotować samodzielnie. I mimo, że bombki i łańcuchy z marketów są naprawdę przepiękne, nie ma chyba większej frajdy niż samodzielnie przygotowanie ozdób na świąteczne drzewko. Warto pokusić się o przygotowanie łańcuchów z kolorowej bibuły bądź świątecznych figurek. Możemy także zdecydować się na jadalne dekoracje – ciastka w kształcie aniołków czy gwiazdek to doskonały pomysł na przyozdobienie naszej choinki. Opcja samodzielnego robienia ozdób bożonarodzeniowych bez wątpienia przypadnie do gustu najmłodszym domownikom. Kiedy Ty będziesz chrzątać się po kuchni pichcąc ciasta i klejąc uszka dzieci mogą zająć się tworzeniem łańcucha z bibuły czy przywiązywaniem nitek do bombek.Świąteczne ozdoby

Choinka to nie tylko dekoracja wnętrza naszego domu, z powodzeniem może ona także ozdobić ogród. Jeśli tylko jesteśmy właścicielami choinki rosnącej na dworze warto pokusić się o przystrojenie jej kolorowymi światełkami. Kiedy nie mamy choinki możemy kupić drzewko w donicy i także przybrać je oświetleniem. Światełka mogą zdobić również balustradę balkonu, drzwi i okna. Pamiętać trzeba jedynie o tym by nie przesadzić z nadmiarem dekoracji – wtedy i efekt nie będzie wspaniały (a raczej kiczowaty), i rachunek za prąd może nas przerazić.

Drzwi wejściowe do domu będą ładnie się prezentować jeśli powiesimy na nich świąteczny wieniec. Wtedy to już od progu nasz dom będzie zapraszał świątecznym klimatem i wspaniałą bożonarodzeniową aurą.

W pokojach, kuchni, w przedpokoju warto porozstawiać małe świąteczne stroiki. Stroiki z szyszek czy dekoracje z bibuły z powodzeniem wykonasz samodzielnie. Alternatywą dla stroika będzie bardzo modna mini-choinka, która sprawdzi się także jako ozdoba biurka w pracy.